İtalya Vizesi

İtalya, tarihi ve kültürel mirası, muhteşem yemekleri, moda endüstrisi ve güzel manzaraları ile dünyanın en popüler turistik destinasyonlarından biridir. Türkiye'den İtalya'ya seyahat etmek

İtalya, tarihi ve kültürel mirası, muhteşem yemekleri, moda endüstrisi ve güzel manzaraları ile dünyanın en popüler turistik destinasyonlarından biridir. Türkiye'den İtalya'ya seyahat etmek isteyen birçok kişi, İtalya vizesi almak zorunda kalırlar. İtalya vizesi almak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar vardır.

İtalya Vizesi Türleri

İtalya'ya seyahat etmek isteyenlerin alabileceği farklı türlerde vize çeşitleri vardır. Bu vizeler turistik, iş, öğrenci, aile ziyareti veya transit gibi amaçlar için verilir. Hangi tür vizeye ihtiyacınız olduğunu belirlemek için seyahat amacınızı ve seyahat sürenizi belirlemelisiniz.

Gerekli Belgeler

İtalya vizesi için başvuru yapmadan önce gerekli belgeleri toplamanız gerekmektedir. Bu belgeler şunları içerir:

  • Pasaport: Geçerli bir pasaport gereklidir. Pasaportunuzun seyahat tarihinizden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekir.

  • Vize Başvuru Formu: İtalya vizesi başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Formu çevrimiçi olarak doldurabilirsiniz.

  • Fotoğraf: Başvuru formu için bir adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş ve başvuru sahibinin yüzünü net şekilde göstermesi gerekmektedir.

  • Seyahat Belgesi: Uçak bileti, otel rezervasyonu veya tur rezervasyonu gibi seyahat belgeleri gereklidir.

  • Seyahat Sağlık Sigortası: Schengen bölgesine seyahat eden herkesin seyahat sağlık sigortası alması gerekmektedir.

  • Diğer belgeler: Mesleki niteliklere ilişkin belgeler, öğrenci belgeleri, işverenin mektubu veya davetiyeler gibi ek belgeler gerekebilir.

Başvuru Süreci

İtalya vizesi başvuru işlemleriniz vize danışmanlık merkezimiz tarafından özenle ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

İtalya Konsolosluğu’na gerekli olan evrakların doğru eksiksiz ve tam olarak verilmesi çok önemlidir. 20 yıllık vize danışmanlık tecrübesi olan firmamız, binlerce bireysel ve kurumsal müşteriye uzman kadrosumuz ile siz değerli misafirlerimizin vize dosyasını eksiksiz ve hatasız olarak güvenli bir şekilde yapmaktadır.

İzmir Vize Danışmanlık Merkezi randevu alınmasından dosyanızın eksiksiz bir biçimde İDATA'ya teslimine kadar sizin yanınızdadır.

* iDATA, Türkiye'de İtalya Büyükelçilik/Konsolosluklarının vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirdiği kurumdur.

+90 232 464 70 35
+90 532 304 32 95
Whatsapp Destek
Facebook
Instagram